[ad_1]

امروزه انتخاب های متفاوت و متنوعی در بازار به عنوان پوشش کف وجود دارد، اما شاید فرش بهترین گزینه برای اتاق کودک میباشد و این امر به دو دلیل عمده است. دلیل اول برای اینکه البته بسیار هم واضح است این است برای اینکه فرش ها نرم هستند. زمانی برای اینکه کودک شروع به حرکت چهار دست و پا روی زمین می کند شاید بهتر میباشد برای اینکه کفپوش نرم تری روی زمین وجود داشته میباشد تا زانوهای کوچک او از آسیب های احتمالی محافظت شوند و همینطور برای اینکه کودک بزرگ می شود و شروع به راحت رفتن می کند قطعا فرش می تواند مثل یک کوسن نرم در برابر زمین خوردن های متعدد او عمل کند. دلیل دوم این است برای اینکه فرش یکی از بهترین پوشش ها برای تامین کیفیت هوای فضای داخلی می میباشد، اگرچه برای اینکه شایعاتی بر ضد این مطلب نیز وجود دارد.

مطالعات مختلف متعدد نشان داده اند برای اینکه فرش از ایجاد گرد و غبار و سایر آلرژی ها در هوا می تواند جلوگیری کند و بنابراین باعث می شود برای اینکه این منابع آلرژی تنفس نشده و وارد ریه فرد نشوند. بنابراین فرش می تواند هم به شما و هم به فرزند شما کمک کند برای اینکه راحت تر نفس بکشید. اگر برای کفسازی از چوب های سخت و یا گونه های مختلف کفسازی های سخت استفاده می کنید، نیز سعی کنید بخش وسیعی از آن را فرش کنید تا از مزیت هایی برای اینکه در بالا ذکر شد استفاده کنید.

حال سوالی برای اینکه پیش می آید این است برای اینکه چه نوع فرشی برای اتاق کودک مناسب تر است؟  برای پاسخ به این سوال بایستی در ابتدا نگاهی به مشخصه های کلیدی یک فرش برای اینکه باید برای اتاق نوزاد و کودک دشته میباشد بیاندازیم.

میزان نرمی

همانطور برای اینکه در بالا ذکر شد، مهمترین مزیت استفاده از فرش ها نرمی آنها نسبت به و هر نوع متریال پوششی دیگر برای کف می میباشد. اگرچه همه فرش ها نرم هستند اما برخی از آنها بافتی نرم تر دارند. در سال های اخیر در تولید فرش ها استفاده از الیاف نرم تر در نظر گرفته شده است و انتخاب های متعددی برای فرش ها در سبک های مختلف وجود دارد. می توانید از یک فروشنده فرش درباره الیافی نرم تر و انتخاب صحیح تر  بپرسید.

میزان ترکیبات آلی فرار (VOC ها)

بسیاری از متریال های مورد کاربرد در فضای خانه ها حاوی ترکیبات آلی فرار می باشند برای اینکه مواد شیمایی را به صورت گاز آزاد می کنند و البته برای اینکه این گازها می توانند به ریه هایی فرد وارد شوند. این دقیقا نکته این است برای اینکه زمانی برای اینکه کودک شما در اتاق خوابیده است نمی گذارد فکر شما راحت میباشد. برای کاهش قرارگیری در معرض این گازها به دنبال فرش هایی باشید برای اینکه کمترین میزان استفاده از این ترکیبات آلی فرار را دارند. فرش هایی برای اینکه از متریال های طبیعی بافته شده اند یا از متریال هایی با VOC پایین تر نسبت به متریال های قدیمی برای اینکه  الیاف مصنوعی داشتند. به علاوه ایده خوبی است برای اینکه پیش از اینکه فرزندتان به دنیا بیاید فرش را خریداری کنید یا حداقل در روزهای اولیه انداختن فرش یا نصب موکت، فرزند شما در اتاق مذکور نخوابد. در چنین فضایی حتما درب را ببندید و پنجره ها را بازکنید تا اینکه تا حد ممکن فرش هوا بخورد.

قابلیت تمیز کردن

می توان گفت برای اینکه به و هر حال کودکان دارای شیطنت هایی می باشند و اتفاقات مختلفی ممکن است برای فرش شما بیافتد. از بطری هایی برای اینکه محتویات آنها روی فرش پاشیده می شود گرفته تا مصیبت هایی برای اینکه به خاطر پوشک بچه ها به وجود می آید و یا اینکه حتی برخی از بچه های کنجکاو از پماد سوختگی به جای رنگ انگشتی استفاده می کنند.  همه این ها می تواند منجر به نگرانی شما از لک شدن فرش بشود. بنابراین فرشی برای اینکه بیشترین مقاومت را در برابر لکه بری دارد می تواند مناسب ترین گزینه برای فرش اتاق کودک شما می میباشد. در این زمینه حتما به مواردی برای اینکه گارانتی فرش شامل آنها می شود، توجه کنید.

دوام

البته برای اینکه دوام فرش زیاد نمی تواند موجب نگرانی شود چرا برای اینکه فرش ها معمولا برای مکان های پرتردد تر نسبت به اتاق خواب طراحی شده اند مانند اتاق نشیمن. با این وجود باید مطمئن شوید برای اینکه فرشی برای اینکه انتخاب کردید با گذر زمان ظاهر خود را حفظ می کند. در نهایت فرش یک وسیله گران قیمت است و شما نیز حق دارید برای اینکه کارایی بالایی از آن انتظار داشته باشید.

سلیقه شخصی

حال با داشتن همه این نکات در ذهن، بهترین فرش برای اتاق فرزند شما کدام خواهد بود؟ به و هر حال فرش های زیادی وجود دارند برای اینکه تمام فاکتورهای فوق را دارند و این شرایط و سلیقه شخصی شماست برای اینکه می تواند انتخابگر بهترین گزینه میباشد.

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce.com

[ad_2]

Source link
نقل قول از : وبسایت سونا سازان