سونا برای مبتدیان

یک جلسه سونا حداقل باید 8 دقیقه طول بکشد. اثرات مثبت یک جلسه سونا در صورتی ایجاد می شود که منافذ باز شده و رگ های خونی از طریق گرما رقیق شوند:

از طریق افزایش دمای بدن و تولید عرق ، بدن قادر است مواد سمی را از داخل به خارج ، متابولیسم وارد کند و پاکسازی تحریک شده و وضعیت عمومی سلامت بهبود می یابد. برای دستیابی به این فرایند ، گرما باید مدت زمان بیشتری روی بدن تأثیر بگذارد. به طور کلی توصیه می شود 8 – 15 دقیقه زمان برای تقویت بدن مناسب است اما بیش از حد آن را تحت الشعاع قرار ندهید. 

اولین جلسه تعریق باید بین 8 تا 10 دقیقه طول بکشد ، در جلسات بعدی می توانید زمان را به 10 تا 15 دقیقه افزایش بدهید.

روش استفاده صحیح از سونا

 مبتدی سونا باید به صورت ایده آل در نیمکت های پایین شروع شود. برای افرادی که مبتدی و تازه کار هستند برای استفاده از سونا بهترین روش استفاده از نیمکت های فوقانی (داغ تر) برای تعریق کوتاه اما قوی است. قبل از ترک سونا ، باید حدود 2 دقیقه روی نیمکت های زیرین بنشینید تا گردش شما در حالت ایستاده قرار بگیرد. به دنبال گرما ، برای داشتن اثرات مطلوب سلامتی ، لازم است که یک حمام سرد داشته باشید و پس از آن – برای افراد حرفه ایی سونا بدون فشار خون – حمام سرد را در استخر غواصی کنید.

 لطفا همیشه توجه داشته باشید:

سلامتی خود مهمترین جنبه هنگام حمام سونا است! 

اگر احساس خوبی ندارید یا هر گونه احساس سر گیجه ، ضعف و غیره دارید ، لازم است سونا را رها کنید و بدن خود را شُل کنید.

 رفتن به سونا به طور معمول شامل سه جلسه سونا است ، اما این بستگی به سلامت شخصی شما دارد. در صورت مراجعه چند بار در هفته ، باید تعداد جلسات سونا کاهش یابد تا بدن استرس نداشته باشد.

چه زمانی استحمام سونا مضر است؟

در اینجا دوباره تاکید می کنیم :

به بدن خود گوش دهید!

لطفا همیشه سلامتی خود را بررسی کنید. اگر احساس خوبی ندارید یا نبض شما سریع شده است ، بهتر است سونا را رها کنید و بدن خود را به آرامی خنک کنید (یک حمام سرد در این حالت مضر است).  همچنین ، اگر هر گونه ضعف در بدن دارید ، مانند مشکلات قلبی عروقی یا به عفونت حاد مبتلا هستید ، نباید حمام سونا بخورید.

سونای خشک طراحی مدرن و جدید , ساخت
سونای خشک طراحی مدرن و جدید , ساخت